Przejdź do treści
Strona główna » Jakie miejscowości są w gminie Solina?

Jakie miejscowości są w gminie Solina?

  • przez

Gmina Solina, położona w malowniczych Bieszczadach, obejmuje szereg urokliwych miejscowości, które zachwycają turystów swoją naturalną pięknem i klimatem. Jedną z centralnych miejscowości w gminie jest Solina, położona nad zaporą na rzece Solinka. To popularny punkt wypadowy dla turystów, z liczba kwater i atrakcji turystycznych. Spacer wzdłuż brzegu jeziora Solińskiego oraz wizyta w tamie to jedne z najczęstszych atrakcji dla odwiedzających.

Inną ważną miejscowością w gminie Solina jest Polańczyk, położony nad jeziorem Myczkowieckim. To turystyczne serce regionu, gdzie znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i restauracje. Polańczyk słynie z urokliwej promenady nad jeziorem oraz popularnej plaży miejskiej, która latem przyciąga turystów szukających relaksu nad wodą.

Dodatkowo, w skład gminy Solina wchodzą również malownicze miejscowości, takie jak Myczkowce, Berezka czy Wołkowyja, zlokalizowane nad brzegami jezior i otoczone górskimi szczytami. Wszystkie te miejscowości stanowią niezwykłe bieszczadzkie oazy spokoju, oferujące turystom możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą i tradycyjnym stylem życia góralskiego regionu.